Zdewastowali i okradli plac zabaw w dąbrowskim Parku Hallera

Plac3

Redakcja

11 czerwca, 2022

Złodzieje odkręcili w nocy stalowe elementy z czterech dużych zestawów na placu zabaw w dąbrowskim parku Hallera. Część zdołali wynieść, część schowali w zaroślach. Udało się je znaleźć podczas porannego koszenia trawy. Sprawą zajęła się policja.

Do kradzieży doszło na ogrodzonym placu zabaw w części B parku Hallera. Złodziejom udało się z niego wynieść stalowe elementy utrzymujące konstrukcję obrotowej karuzeli oraz drążka do trzymania się, a także elementy z nierdzewki z zestawu sprawnościowego z deskorolką.

Inne elementy – m.in. stalowe połączenia między wyjściami oraz pomost linowy między dwoma częściami dużego zabawowego zestawu, a także stalowe elementy ze ścianki wspinaczkowej– zostały znalezione w pobliskich zaroślach podczas koszenia.

Te elementy urządzeń zabawowych najprawdopodobniej były przygotowane do wyniesienia. W krzakach odnaleziono też śrubokręt, który posłużył do kradzieży”
mówi Roman Zalas, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Kradzież została zgłoszona policji, która wysłała na miejsce grupę interwencyjną.

Przez cztery godziny policjanci punkt po punkcie sporządzali dokumentację fotograficzną uszkodzonych zestawów”
dodaje Agnieszka Czerny z Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Urządzenia na placu zostały otaśmowane, a wszystkie ostre i wystające elementy zostały usunięte.

Roman Zalas zwraca uwagę, że to nie pierwsza kradzież  w tej części parku. W tym tygodniu złodzieje ukradli też stalowe i mosiężne elementy z plenerowej orkiestry i tybetańskich gongów w ogrodzie sensorycznym. Zniknęły także stalowe zawiesia z huśtawko-ławki. W tym ostatnim przypadku braki zostały już uzupełnione.

Wstępnie łączna wartość wszystkich zniszczeń i skradzionych elementów – wraz z dwoma zniszczonymi ławkami w części A oraz brakującymi elementami z plenerowej siłowni przy dawnym Auchan – została oszacowana na 40-50 tys. zł.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Plac lawka 1536x1007

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3