Zbliża się Święto Bytomia. Od dzisiaj zmiany w organizacji ruchu

Święto bytomia

Redakcja

21 czerwca, 2023

Przed nami największe wydarzenie kulturalne w mieście - Święto Bytomia. Organizacja dużej imprezy plenerowej na pl. Sobieskiego wymaga wprowadzenia zmian w organizacji ruchu już na kilka dni przed wydarzeniem.

Od 21 czerwca zostanie wyłączona możliwość parkowania na pl. Sobieskiego, od 23 czerwca - zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju na fragmentach ul. Piłsudskiego, Żołnierza Polskiego i Podgórnej a w nocy z piątku na sobotę zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną odcinki tych ulic w sąsiedztwie pl. Sobieskiego. Zmiany w organizacji ruchu potrwają do niedzieli.

W nocy ze środy na czwartek wyłączony z ruchu zostanie pl. Jana III Sobieskiego. Zamknięty zostanie parking od strony ul. Piłsudskiego oraz dojazd na plac od strony ul. Żołnierza Polskiego. Od piątku 23 czerwca - zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju na fragmentach ul. Piłsudskiego, Żołnierza Polskiego i Podgórnej. 

-Prosimy kierowców o przeparkowanie samochodów z miejsc objętych czasowym zakazem zatrzymywania się i postoju - w przeciwnym razie samochody zostaną odholowane na koszt ich właścicieli - apeluje bytomski magistrat. 

W nocy z piątku na sobotę (23 na 24 czerwca) zamknięta dla zostanie ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego. Wyłączone z ruchu będą także ulice przyległe (ul. Podgórna na odcinku od ul. Piłsudskiego do pl. Grunwaldzkiego oraz ul. Żołnierza Polskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Smolenia).

Zaplanowane objazdy

Kierowcy, którzy będą przejeżdżać przez centrum miasta, będą mogli skorzystać z objazdu ulicami: Korfantego - Smolenia - Chrobrego. Aby ułatwić kierowcom korzystanie z objazdu, na odcinku ul. Korfantego od ul. Piłsudskiego do ul. Sokoła oraz na odcinku ul. Smolenia od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Tymczasowo zmienią się miejsca postoju taksówek, które wyznaczone zostaną na pl. Grunwaldzkim oraz na jednokierunkowym odcinku ul. Korfantego.

Przystanek autobusowy w nowej lokalizacji

W związku z wprowadzonym zamknięciem dla ruchu samochodowego fragmentu ul. Piłsudskiego, zmianie ulegną trasy komunikacji publicznej. Wszystkie autobusy, które obsługiwały przystanek na pl. Sobieskiego pojadą objazdem i zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku przy ul. Smolenia, między ul. Żołnierza Polskiego a ul. Chrobrego.

Ruch na ul. Piłsudskiego oraz na pozostałych ulicach zostanie przywrócony w niedzielę, 25 czerwca wcześnie rano. Prosimy o zachowanie ostrożności i o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

powiązane artykuły:

Basen
Lokalne 20 czerwca, 2023

W środę, 21 czerwca otwarte zostanie kąpielisko odkryte w Parku Miejskim w Bytomiu. Basen

Parowóz 6
Lokalne 19 czerwca, 2023

Znamy już letni rozkład jazdy kolei wąskotorowej, według którego pociągi Górnośląskich Kolei Wąsk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3