Zbliża się Intel Extreme Masters 2024! Spodek "Mekką" esportu

Iem2024
Kastelik

Szymon Kastelik

18 stycznia, 2024

Finały Intel® Extreme Masters Katowice odbędą się w dniach 9-11 lutego. Zawodnicy zagrają w odświeżoną wersję Counter-Strike 2 oraz w dobrze znanego StarCraft II. Pula nagród to w sumie 1,5 mln dolarów. Bilety wysprzedały się we wszystkich pulach w 5 minut, ale oczywiście dla wszystkich chętnych wejście do Spodka i MCK-u na Expo będzie również darmowe.

Prezydent Katowic Marcin Krupa i prezes ESL Polska Aleksander Szlachetko podpisali oficjalna umowę dot. organizacji 12. edycji Intel Extreme Masters w Katowicach.

Rywalizacja w ramach cyklu ESL Pro Tour (EPT) Championship w 2024 roku – IEM Katowice rozpocznie się już 31 stycznia, ale finały, które fani esportu będą mogli oglądać na żywo w Spodku i MCK-u to drugi weekend lutego: 8-11 luty. 

24 drużyny powalczą o końcowy triumf w Counter-Strike 2. Będzie to pierwszy tak wielki turniej w odświeżonej wersji znanego na całym świecie CS-a. Oczywiście na kibiców czeka też rywalizacja indywidualna w StarCraft II.

Nie zabraknie IEM Expo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wydarzenie towarzyszące przyciąga tysiące osób, które chcą zobaczyć co nowego słychać w świecie najnowszych technologii, gamingu oraz esportu. To tam odbędzie się rywalizacja katowickich szkół w CS-a. 

Pula nagród w Counter-Striek to milion dolarów, a w StarCraft II 500 tys. dolarów. 

WIĘCEJ W PONIZSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3