Zbiorniki retencyjne zabezpieczą miasto

High water 123200 1920

Budowę 11 zbiorników retencyjnych wody deszczowej wraz z 7 km kanalizacji deszczowej Katowice zaplanowały do 2022 r. Koszt to 64 mln złotych.

33 miliony z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, tyle stolica województwa otrzyma z puli na systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich.

Pieniądze rozdzielił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzięki temu Katowice zbudowały już jeden zbiornik retencyjny, w dzielnicy Piotrowice, o pojemności 1,5 tys. m sześc.

Cały projekt „Uporządkowanie systemu gospodarowania wodami opadowymi w Katowicach – Etap I”, prowadzony przez spółkę Katowicka Infrastruktura Wodociągowo–Kanalizacyjna, zakłada budowę w różnych dzielnicach Katowic do 2022 r. 11 podziemnych zbiorników o łącznej pojemności prawie 6,5 tys. m sześc. oraz kanalizacji deszczowej o łącznej długości ponad 7 km. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3