Zawiercie: Dominik Depowski nowym Jurajskim Rycerzem!

Transfer poziom 1591797808 7808

Redakcja

10 czerwca 2020

Dominik Depowski dołącza do Jurajskiej Armii! Przyjmujący podpisał 2-letni kontrakt z Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Dominik to młody, ambitny przyjmujący, który potrzebuje jak najwięcej minut na boisku. W poprzednim sezonie w Jastrzębskim Węglu udowodnił, że można na niego liczyć – chwali Depowskiego trener Igor Kolaković. – Zagrał w kilku ważnych meczach, miał udział w zwycięstwie nad Zenitem Kazań. To bardzo solidny gracz pod względem technicznym. By spełnić swoje ambicje, będzie musiał jednak wygrać rywalizację z innymi przyjmującymi – dodaje czarnogórski szkoleniowiec.

Dominik Depowski pochodzi z Ropczyc i to tam, w miejscowych Błękitnych, rozpoczynał siatkarską karierę. Gdy kończył gimnazjum, wypatrzyli go trenerzy AKS Resovii Rzeszów i Depo przeniósł się do stolicy Podkarpacia. Z Resovią odnosił wielkie sukcesy w kategoriach młodzieżowych – zdobył trzy medale mistrzostw Polski, kończąc ten etap jako MVP i zwycięzca turnieju finałowego MP juniorów w 2014 roku, a jego kolegą z drużyny był wtedy Marcin Kania. W tym samym roku obaj zostali też wicemistrzami Młodej Ligi.

Po tak udanej karierze juniorskiej podpisał zawodowy kontrakt z Asseco Resovią, ale przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w stolicy, na wypożyczeniu do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Rok później przeniósł się do pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków, gdzie znowu spotkał Kanię. Udany rok na zapleczu PlusLigi sprawił, że Depowski (podobnie zresztą jak Heniu) znalazł się w kadrze do lat 22 na kwalifikacje do mistrzostw świata, a w pierwszych miesiącach sezonu 2016/2017, pod nieobecność Thomasa Jaeschke’ego, dostał szansę debiutu w barwach Resovii. Gdy Amerykanin wrócił do klubu, Dominik został wypożyczony do Espadonu Szczecin i w większości spotkań występował tam jako podstawowy przyjmujący.

Obiecująca postawa w Szczecinie poskutkowała powołaniem na mistrzostwa świata do lat 23 w Egipcie. Następnie Depo wrócił do Rzeszowa i tym razem spędził tam cały sezon. W 2018 roku jego drogi z Asseco Resovią rozeszły się, a Dominik przeniósł się na Śląsk, najpierw występując przez rok w GKS-ie Katowice, a w ostatnim sezonie reprezentując barwy Jastrzębskiego Węgla.

Już rok temu byłem bliski podpisania kontraktu w Zawierciu. Tym razem tej szansy nie zmarnowałem i cieszę się, że tutaj jestem – zdradza Depowski. – Aluron Virtu CMC w poprzednich latach pokazywał, że potrafi walczyć o najwyższe cele, a takie cele stawiam sobie również ja – dodaje nowy Jurajski Rycerz.

Dominika mieliśmy na oku już od jakiegoś czasu i cieszę się, że w tym roku udało się sfinalizować nasze rozmowy – podkreśla prezes Kryspin Baran. – To wciąż stosunkowo młody siatkarz z potencjałem rozwojowym, który jednak ma już też spory bagaż doświadczeń. Do tej pory nie znalazł miejsca, w którym jego talent mógłby w pełni rozbłysnąć. Pod tym względem przypomina mi Mateusza Malinowskiego, gdy ten trafiał do nas dwa lata temu. Mamy nadzieję, że również w tym przypadku stanie się to właśnie w Zawierciu, a Dominik świetną postawą zwróci na siebie uwagę siatkarskiej Polski – zaznacza Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3