Zawierali nowe umowy z operatorem i wyłudzali sprzęt elektroniczny, teraz grozi im 8 lat pozbawienia wolności

Wyłudzacze

Katarzyna Kulyk

28 marca 2023

Zabrzańscy policjanci zatrzymali podejrzanych o wyłudzenie od jednego z operatorów sieci komórkowych sprzętu elektrycznego, którego wartość sięga ponad 140 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, za oszustwo grozi im 8 lat pozbawienia wolności.

Dzięki pracom Policjantów z Wydziału do walk z Przestępczością Gospodarczą zabrzańskiej komendy, doprowadzono do zatrzymania dwóch mieszkańców Katowic, którzy dopuścili się 25 oszustw na szkodę jednego z operatorów sieci komórkowych. 26 i 27-latek wykorzystywali dane osobowe prawdziwych klientów operatora i zawierali z nim nowe umowy, zamawiając przy tym różny sprzęt elektroniczny.

Wartość strat, które powstały w wyniku ich przestępstwa wynosi ponad 140 tysięcy złotych. Oszustów zatrzymano na terenie Bytomia, gdzie mieli odebrać kolejną przesyłkę z wartościowym sprzętem elektronicznym.

Podczas przeszukania mieszkania jednego ze sprawców, policjantom udało się ujawnić część z wyłudzonego sprzętu oraz marihuanę. Obecnie mężczyźni pozostają w areszcie na okres 3 miesięcy. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Aresztowany
Lokalne 13 marca 2023

Śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3