Zatrzymano sprawców dewastacji zabytkowego schronu. Grozi im 8 lat więzienia

53 781290

Redakcja

17 października, 2023

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali sprawców zniszczenia zabytkowego schronu bojowego w dzielnicy Dąbrówka Wielka. Grozi im kara do 8 lat więzienia, a o jej wymiarze zadecyduje teraz sąd.

Do zadarzniea doszło pod koniec sierpnia br. Piekarska komenda policji otrzymała zgłoszenie dotyczące uszkodzenia dwóch zabytkowych polskich schronów bojowych mieszczących się w dzielnicy Dąbrówka Wielka. Sprawcy, chcąc ukraść metalowe elementy zabytków, próbowali odciąć je palnikiem. Nie udało im się to z powodu konstrukcji schronów, ale kopuły pancerne zostały zniszczone. 

Miesiąc później miała miejsce kolejna próba kradzieży metalowych elementów schronu. Piekarscy kryminalni namierzyli sprawców i pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali ich. Policjanci ustalili też, iż sprawcy skradli w Gliwicach elementy torowiska o wartości około 3500 złotych. 

Kolejni podejrzani, wiedząc, że ich tożsamość jest znana Policji, sami zgłosili się do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia zabytkowego schronu oraz kradzieży mienia i zostali objęci policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

53 778058
Lokalne 25 września, 2023

Dewastacja schronów w Piekarach Śląskich. Ktoś próbował ukraść metalowe elementy. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3