Zatrzymano pseudokibiców, którzy wyzywali studentów z Afryki

42 731293

Redakcja

2 listopada 2022

Częstochowscy kryminalni zatrzymali 4 pseudokibiców, którzy we wrześniu nie wpuścili na trybuny studentów z Nigerii i Konga oraz wyzywali ich i grozili pozbawieniem życia.

Do zdarzenia doszło 11 września. Wtedy to 4 częstochowskich studentów, którzy pochodzili z Nigerii i Konga  weszło na stadion i kierowało się na wyznaczony sektor, gdy drogę zagrodzili im pseudokibice. NIe tylko nie chcieli oni wpuścić ich na trybuny, ale także zaczęło grozić i obrażać na tle rasowym. Kibole przemocą wypchnęli ich z trybun. Po kilku dniach pokrzywdzeni powiadomili o zdarzeniu policję. 

Częstochowscy mundurowi po przeanalizowaniu materiałów z monitoringu dotarli i zatrzymali 4 mieszkańców Częstochowy w wieku 31, 42, 47 i 48 lat. Podczas zatrzymania 31-latka policjanci znaleźli przy nim kije bejsbolowe, siekierkę i przedmiot przypominający broń – ta została przekazana do biegłego do dalszych badań. Ponadto w toku dalszych ustaleń okazało się, że 42-latek i jego 47-letni kolega na początku października przed meczem piłkarskim rozgrywanym w Łodzi rzucili się na policjantów. 47-latek dodatkowo odpowie za propagowanie ustroju faszystowskiego. Trafi on do aresztu. Natomiast względem 42-latka i 31-latka sąd zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3