Dramatyczne wydarzenia rozegrały się we wtorek przed jednym z dyskontów w Dąbrowie Górniczej. 31-letni mieszkaniec miasta padł ofiarą brutalnego napadu – został pobity, kopany i siłą wciągnięty do samochodu, a następnie wywieziony do pobliskiego lasu. Tam sprawcy ponownie go zaatakowali, zabrali pieniądze i dokumenty, grożąc pozbawieniem życia.
Dzięki błyskawicznej pracy dąbrowskich kryminalnych we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, już następnego dnia udało się ustalić miejsce pobytu napastników. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do aresztu.
Śledczy przedstawili im zarzuty:
-
50-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej odpowie za rozbój, zmuszenie do określonego zachowania, pozbawienie wolności oraz nielegalne posiadanie broni palnej.
-
31-latek usłyszał zarzut rozboju.
-
Trzeci ze sprawców, który kierował samochodem, również odpowie za rozbój.
Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec wszystkich tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Za popełnione czyny grozi im kara nawet do 15 lat więzienia.