Zarabiali na wypożyczaniu luksusowych aut z leasingu

Pexels pixabay 164634

Redakcja

17 sierpnia 2022

52-latka i 51-latek znaleźli nietypowy pomysł na biznes. Wzięli 26 luksusowych aut w leasing, żeby wynająć je firmie wypożyczającej samochody. Wszystko byłoby dobrze, gdyby firma nie przestała nagle płacić, a nielegalny biznes zaczął się rozpadać.

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu oskarżyła 4 osoby o popełnienie 51 przestępstw, w tym oszustw leasingowych, poprzez posługiwanie się przy zawieraniu umów sfałszowanymi dokumentami, a także wyłudzenia kredytów. Grupa znalazła oryginalny sposób na zarobek w w zamian za podpisywanie z firmami leasingowymi umów na luksusowe samochody, a następnie ich podnajmowanie klientom firmy, z którą od dłuższego czasu współpracowała.

W celu wyłudzenia od leasingodawców jak największej ilości aut 52-letnia  kobieta przygotowała 51-letniemu mężczyźnie fałszywe dokumenty uwiarygadniające jego zdolność finansową. Zostały one później wykorzystane do leasingu 26 drogich aut. Po ich odebraniu od dostawców mężczyzna bez wiedzy i zgody firm leasingowych, przekazał pojazdy do wybranej przez oskarżoną firmy, która podnajmowała je odpłatnie, swoim klientom. 

Wszystko by się udało, gdyby firma wypożyczająca samochody nie przestała nagle płacić. Nie pomogły nawet kredyty wyłudzone z banków na sfałszowane dokumenty. Teraz będą mieli sporo czasu na wymyślenie lepszego pomysłu na biznes, bo za wymienione przestępstwa grozi im 10 lat więzienia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3