Zamiast kibicować drużynie, sprzedawali narkotyki. CBŚP rozbiło gang pseudokibiców

3 395394

Redakcja

26 października, 2022

Policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w gangu, którego członkowie należą do pseudokibiców GKSu Jastrzębie Mężczyżni zamiast kibicować swojej drużynie, zajęli się sprzedażą narkotyków. Podczas akcji policjanci przejęli pół kilograma substancji psychoaktywnej, z której można uzyskać ponad 5 tys. działek handlowych, a także tabletki MDMA i 2CB.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejne 3 osoby, podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Łącznie w śledztwie występuje już 19 podejrzanych. Zarzuca się im wprowadzanie do obiegu substancji psychoaktywnych, uczynienia sobie z tego stałego źródła dochodu, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zmuszania groźbą innych osób do sprzedaży nielegalnych substancji.

Trójka zatrzymanych została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec 2 podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.  W tej sprawie zarzuty usłyszało już 19 podejrzanych, z czego 12 jest tymczasowo aresztowanych. Niektórzy z nich  przebywają  w zakładach penitencjarnych w związku z popełnieniem przestępstw w innych sprawach. Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa przestępcza dążyła do stworzenia monopolu na handel narkotykami i dopalaczami na terenie Jastrzębia-Zdroju.

Podczas akcji, funkcjonariusze CBŚP przejęli pół kilograma narkotyku, z którego można uzyskać ponad 5 tys. działek handlowych, a także tabletki MDMA i 2CB. Grupa miała podzielić swoje miasto na strefy wpływów, w których poszczególni członkowie wprowadzali do obrotu narkotyki oraz nowe substancje psychoaktywne. Zajmowali się również wymuszeniami zwrotów długów za narkotyki. Z ustaleń śledczych wynika. że gang pseudokibiców działał na terenie Jastrzębia-Zdroju od 2017 roku i mógł wprowadzić przez ten czas na rynek co najmniej 100 kg narkotyków. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3