Zalany Śląsk! Woda wdarła się do domów, piwnic, zablokowała ulice [WIDEO]

Csm mid 20429281 20b3eeba09

Redakcja

19 czerwca 2020

407 razy interweniowali do piątkowego poranka strażacy z woj. śląskiego w związku z burzami i ulewami, przechodzącymi od czwartku nad regionem. Interwencje dotyczyły głównie pompowania wody oraz usuwania połamanych konarów drzew. Najwięcej działań strażacy prowadzili na terenie Mikołowa (72), Bytomia (56), Tychów (45) oraz Tarnowskich Gór (26). Interwencje dotyczyły przede wszystkim pompowania wody z zalanych miejsc oraz usuwania połamanych konarów drzew. Dziś pogoda nadal nie nastraja optymizmem i to w całej Polsce!

Jak przekazała PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska od godz. 7.30 w czwartek do godz. 6.00 w piątek w całym regionie odnotowano 407 interwencji, w tym 265 przyborów wód, 216 pompowań i 42 wiatrołomy.

W Bytomiu ulewa spowodowała po południu poważne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Podtopione zostało m.in. jedno z newralgicznych skrzyżowań oraz fragment przelotowej ulicy Piłsudskiego.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej podkreśliła, że mimo licznych wyładowań atmosferycznych i miejscowo silnych ulew, dotąd obyło się bez obrażeń ludzi oraz znacznych strat. Strażacy spodziewali się jednak kolejnych zgłoszeń, opady zapowiadano nadal na wieczór i noc.

We wtorek po południu i wieczorem utrudnienia związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi sygnalizowały Koleje Śląskie. Zgodnie z informacjami na stronie przewoźnika część pociągów w południowej i zachodniej części regionu była opóźniona o ok. 15-20 minut.

Według informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego ostrzeżenia dotyczące burz z gradem i silnym wiatrem dotyczyły w czwartek całego regionu. Miejscami prognozowano opady do 50 mm deszczu i prędkość wiatru osiągającą do 90 km/h. (PAP)

Foto: PAP ARC

Wideo: Bielskie Drogi

Mid 20618355 01

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3