Zakończył się Festiwal Życia w Kokotku

Festiwal Życia 2023 dzień 2 fot Grzegorz Szpak 19

Redakcja

10 lipca, 2023

Zakończyła się tegoroczna edycja Festiwalu Życia w Kokotku. Ponad tysiąc osób na polu namiotowym przez cały tydzień bawiło się na "chrześcijańskim woodstocku".

Koncerty, zabawy, tańce, biegi, wydarzenia kulturalne, spotkania oraz to co najważniejsze na Festiwalu Życia: modlitwa. Przez cały tydzień w Kokotku młodsi i starsi bawili się na chrześcijańskim festiwalu, który jest dowodem na to, że modlić się można wszędzie i na każdy możliwy sposób.

Festiwal Życia zakończył się niedzielną mszą św., której przewodniczył arcybiskup metropolita katowicki, Adrian Galbas. 

– Szkołą pokory jest relacja do mojego życia – codziennego, a często zwykłego. I przyjęcie tego, że życie nie musi być nadzwyczajne, żeby było wielkie. Że w życiu ważne są rzeczy pospolite. To, że posprzątam dom, ugotuję obiad, przygotuję się do egzaminu albo wyjdę z psem… Że przegadamy z kumpelą pół nocy nie tylko o sprawach ważnych, także o głupotach, albo że po latach wreszcie zrozumiem, jaka jest różnica między Present Simple i Present Perfect Continuous. Zwykłe rzeczy – kto o nich napisze w gazetach czy na internetowych portalach? A jednak są ważne, bo właśnie one składają się na moje życie. Moje małe-wielkie życie – mówił w homilii abp Galbas.

Festiwal Życia 2023 w Kokotku był niewątpliwie udanym wydarzeniem, które ściągnęło młodych wiernych nie tylko z całej Polski. Do województwa śląskiego przybyły też osoby mieszkające na co dzień za granicami naszego kraju. 

I chociaż tegoroczna edycja festiwalu dopiero się zakończyła, organizatorzy już poinformowali o dacie przyszłorocznej wspólnej zabawy i modlitwy. Kolejny Festiwal Życia odbędzie się od 8 do 14 lipca 2024 roku. Przygotowania do przyszłorocznej edycji ruszą już po wakacjach.

Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że ten festiwal przeżyliśmy pod hasłem „Jestem”. Odkrywaliśmy tę prawdę o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Żeby umieć być przy drugim człowieku, trzeba najpierw pokochać samego siebie – uczyliśmy się tego od św. Jana Chrzciciela. A kiedy potrafimy być przy drugim człowieku, to naturalnie potrafimy być też przy Bogu – podsumował o. Tomasz Maniura, oblacki duszpasterz młodzieży i główny organizator Festiwalu Życia.

fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3