Zabrze. Uciekinier z komisariatu zatrzymany

68 151668

Redakcja

15 listopada 2019

Policjanci z Zabrza zatrzymali 30-latka, który w piątek przed południem uciekł z komisariatu III w tym mieście. Mężczyzna był na wolności przez ponad siedem godzin.

"Zatrzymanie uciekiniera było efektem działań operacyjnych. Mężczyznę zatrzymali wieczorem funkcjonariusze z tego samego komisariatu, z którego przed południem uciekł" - powiedział PAP pełniący obowiązki oficera prasowego zabrzańskiej policji sierż. szt. Sebastian Bijok.

Mężczyzna miał być doprowadzony z komisariatu III w Zabrzu do prokuratury w tym mieście, gdzie powinien usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa. Policja nie ujawnia, o jakie przestępstwo chodzi, nie podaje też szczegółów związanych z ucieczką i zatrzymaniem podejrzanego.

"Trwa postępowanie wyjaśniające dotyczące ucieczki - to standardowa procedura w takich przypadkach, która da odpowiedź na pytanie, jak i dlaczego do tego doszło" - powiedział sierż. szt. Sebastian Bijok.

W poszukiwaniach uczestniczyli funkcjonariusze ze wszystkich zabrzańskich jednostek policji. Mężczyzna jest w policyjnej izbie zatrzymań. Później - tak jak pierwotnie planowano - będzie doprowadzony do zabrzańskiej prokuratury. Na razie nie wiadomo, czy usłyszy również dodatkowe zarzuty związane z ucieczką z komisariatu - w tym zakresie wiele będzie zależało od efektów postępowania wyjaśniającego.

"Musimy poznać dokładny przebieg tego zdarzenia, m.in. ustalić czy doszło do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza" - wyjaśnił oficer prasowy zabrzańskiej policji.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3