Zabrze: Rodzina nie chciała 24-latka na kwarantannie, dzięki policji trafił do izolatorium

Virus 5013059 1920

Redakcja

22 kwietnia, 2020

Rodzina 24-latka z Zabrza, który wrócił z zagranicy nie zgodziła się, by to w ich domu mężczyzna odbywał przymusową kwarantannę. Mężczyzna poszedł więc na dworzec kolejowy, skąd po interwencji policji trafił do izolatorium w Bieruniu.

Jak podała śląska policja, we wtorek po południu dyżurny drugiego komisariatu policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie, że na dworcu PKP przebywa 24-latek, który wrócił z zagranicy i nie ma gdzie odbyć 14-dniowej kwarantanny domowej. O sytuacji poinformowała policjantów rodzina 24-latka, która nie chciała, aby mężczyznę odbył kwarantannę pod ich adresem.

Na dworzec skierowano patrol, który, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, nawiązał kontakt z 24-latkiem. Mężczyzna powiedział mundurowym, że wrócił z zagranicy i nie ma gdzie odbyć obowiązkowej izolacji.

"W trakcie kontroli granicznej 24-latek, który wrócił do kraju, podał adres rodziny z Zabrza. Jednak zrobił to bez ich wiedzy. Domownicy nie chcieli, aby 24-latek przebywał pod ich adresem w trakcie obowiązkowej kwarantanny. Nie wiedząc, gdzie ma się podziać, mężczyzna poszedł na dworzec kolejowy" – opisywali zabrzańscy policjanci. Jak wyjaśniają mundurowi, rodzina odmówiła przyjęcia 24-latka tłumacząc to obawą własne zdrowie, a także wcześniejszym konfliktem.

O całej sytuacji policjanci poinformowali dyżurnego, który po trwających kilka godzin próbach znalezienia miejsca dla mężczyzny, otrzymał informację o możliwości zakwaterowania go w izolatorium na terenie Bierunia. Przy użyciu niezbędnych środków ochrony, 24-latka doprowadzono do specjalnie wyznaczonego obiektu.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 6.7µg/m3