Zabójstwo w powiecie zawierciańskim

Policja Śląska

Redakcja

21 sierpnia, 2023

Zabójstwo w gminie Kroczyce w powiecie zawierciańskim. Policja zatrzymała podejrzanego. 

Dramat rozegrał się w Kroczycach. 10 sierpnia przed godziną 12.00 dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał informację o nieprzytomnym mężczyźnie, który został znaleziony w jednym z domów.

Na miejscu pojawił się patrol policji i pogotowie. Na pomoc było już za późno. Lekarz stwierdził zgon 52-latka. Jak się okazało, miał rany kłute brzucha, co wskazywało na to, że ktoś przyczynił się do jego śmierci. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, kryminalni wraz z technikiem kryminalistyki prowadzili czynności pod nadzorem myszkowskiego prokuratora.

Służby zawiadomił 25-letni mieszkaniec Kroczyc. Początkowo zeznał, że przyszedł odwiedzić 52-latka i znalazł go nieprzytomnego. Następnie pobiegł do najbliższego sąsiada, aby wezwać pomoc. Policjanci rozpoczęli śledztwo. Jak ustalili śledczy, sprawcą zabójstwa był... wspomniany 25-latek, który wezwał pomoc.

- Kilkukrotnie dźgnął go nożem i bił po głowie pięściami. Mieszkaniec gminy Kroczyce usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć powodu swojego działania. Myszkowski sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji - komentuje policja.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3