Zabił żonę i spalił jej ciało. Sąd wydał wyrok

42 670659 1

Redakcja

22 kwietnia 2023

Zabił swoją żonę i spalił jej ciało. Krystian W. został uznany za winnego makabrycznej zbrodni. 

Częstochowska prokuratura oskarżyła 31-letniego Krystiana W. o zabójstwo swojej żony, 27-letniej Karoliny W. W ubiegłym roku przed Sądem Okręgowym w Częstochowie ruszył proces. 21 kwietnia 2023 roku sędzia wydał wyrok. 

Krystian W. został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Sąd wymierzył karę 25 lat pozbawienia wolności (okres aresztu od końca sierpnia 2021 roku został wliczony w poczet kary) oraz zadośćuczynienia dla rodziny zmarłej w wysokości 360 tysięcy złotych.

Wyrok jest nieprawomocny, obie strony mogą złożyć apelacje do Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

Kryzys w małżeństwie

Małżeństwo Karoliny W. i Krystiana W. przezywało kryzys. Para była na prostej drodze do rozwodu. Nie potrafili porozumieć się w sposobie sprawowania opieki nad dwójką kilkuletnich dzieci. Kobieta mieszkała już też z nowym partnerem. Do dramatu doszło 28 sierpnia 2021 roku.

Dzień wcześniej Karolina W. wraz ze swoim partnerem pojechała na na imprezę rodzinną do jednej z podczęstochowskich miejscowości, z której wrócili 28 sierpnia około godz. 5.00. Śledczy ustalili, że po powrocie partner Karoliny W. zorientował się, że zostawił telefon w samochodzie. Kobieta wróciła do pojazdu po urządzenie.

Wówczas podszedł do niej Krystian W., który ich śledził. Pomiędzy nieszczęśliwymi współmałżonkami doszło do sprzeczki. Krystian W. uderzył pokrzywdzoną kilka razy w głowę jakimś twardym przedmiotem. Następnie zacisnął ręce na jej szyi i ją udusił. Zwłoki umieścił na tylnym siedzeniu swojego samochodu i przewiózł do miejscowości Łobodno, znajdującej się kilkanaście kilometrów od Częstochowy. - Tam ukrył zwłoki w rowie przy drodze gruntowej z dala od zabudowań mieszkalnych i przykrył gałęziami, a następnie polał je substancją łatwopalną i podpalił. Potem zasypał zwłoki ziemią i śmieciami, w ten sposób, że nie były widoczne oraz wrócił do Częstochowy - relacjonowała Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Partner Karoliny W. zawiadomił policję o jej zaginięciu. Krystian W. zaprzeczył, że w ostatnim czasie widział się z żoną, co stało w sprzeczności z analizą zapisów monitoringu sprzed domu pokrzywdzonej. Został zatrzymany 30 sierpnia 2021 roku. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do uduszenia żony, zaprzeczając jednocześnie, że wcześniej uderzał ją w głowę. Nie potrafił także wyjaśnić motywów swojego zachowania - stwierdziła prokuratura.

Biegli uznali, że Krystian W. był poczytalny w momencie dokonania zbrodni. Wykluczono również, że znajdował się w stanie silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami (tzw. afekt fizjologiczny). Krystian W. nie był w przeszłości karany.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3