IMG 20211110 054826

Redakcja

10 listopada, 2021

W ostatnią sobotę 6 listopada br. przy pięknej, jesiennej pogodzie udało się zorganizować (kilkakrotnie już przekładany ze względu na obostrzenia Covid 19) XVII Rajd Narciarsko - Pieszy "Ku źródłom Wisły".

Niestety ze względu na pandemię nie dotarli z zagranicy wieloletni współorganizatorzy tej imprezy z Klubu Słowackich Turystów z Czadki - Słowacja,  Klubu Czeskich Turystów z Trzyńca - Czechy, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Sportowego w Republice Czeskiej "Beskid Śląsk"i z Czeskiego Cieszyna.

Nie mniej nie zawiedli reprezentanci z polskich Oddziałów PTTK z okolicy.

Trasy Rajdu prowadziły z Kubalonki przez Kozińce i Gronik, z Nowej Osady przez Cieńków (przez częściowo odnowiony Szlak Habsburgów) i Malinki Spółdzielni przez Smerekowiec, Trzy Kopce Wiślańskie do Jonidła, gdzie w gościnnych progach "Dworku nad Wisłą", odbyło się uroczyste zakończenie imprezy.

Na mecie Rajdu na wędrowców czekał pożywny żurek i herbatka z malinami oraz okazja do pośpiewania w konkursie na piosenkę turystyczną i młócenie orzechów góralskim cepem. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy button, materiały promocyjne i drobne upominki, a laureaci dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcami Rajdu okazały się "KRETY" ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Ustronia (42 osoby), Drużyna PTTK z Bielska-Białej, "Górołazy" z PTT Bielska-Białej, Koło Grodzkie PTTK ze Skoczowa i "Turyści" ze Szkoły nr 3 z Pszczyny. Silne grupy stanowili "Twardziele" z PTTK Cieszyn, "Smykule" z Jurzykowa, "Młodzież Starsza" z Ustronia, "Bajorki Trzy" z Żor, "Pomorzanie z Ustki, "Mustangi" z Malinki . Od lat wędruje z nami też Pan Stan Pawlik z Cieszyna i Artur Waszut z Istebnej.

Komandorem Rajdu był przewodnik beskidzki Zbigniew Wrzecionko we współpracy z Tadeuszem Leżańskim, Janem Jurczyńskim i Mariolą Kukuczką. Metę organizowały Ania Pilch, Grażyna Pruska i wolontariusze Nikola i Kacper. Nagrody i upominki wręczała Pani Izabela Rudzińska - Prezes Zarządu Oddziału PTTK Wisła.

Specjalne podziękowanie, pasterską Palicę, kwiaty i dyplom otrzymał wieloletni organizator i Komandor Rajdu Pan Gustaw Czyż oraz jego małżonka Pani Ania, która przez lata prowadziła biuro Rajdu.

W rajdzie uczestniczyło ponad 140 osób i mamy nadzieję, że w przyszłorocznym, planowanym na 25 marca 2022 r. XVIII Międzynarodowym Rajdzie Narciarsko-Pieszym "Ku źródłom Wisły"  będzie nas znacznie więcej”

piszą organizatorzy rajdu. 

Źródło: UM Wisła

IMG 20211110 055148

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3