XV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne zakończone

007 2

Redakcja

3 marca, 2022

Środa była ostatnim dniem zmagań w ramach XV Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. Tego dnia rozegrano ostatnie dwie konkurencje - na Kubalonce odbywały się biegi narciarskie natomiast na cieszyńskim lodowisku wielobój łyżwiarski.

Biegi, zarówno stylem dowolnym, jak i klasycznym zdominowali głównie polonusi z Litwy, którzy wywalczyli najwięcej miejsc na podium. Świetnie przygotowane trasy na Kubalonce oraz lekki mróz i słoneczna pogoda, sprawiły, że rywalizacja przebiegała w bardzo przyjemnej i piknikowej atmosferze.

Równocześnie pozostali uczestnicy brali udział w wieloboju łyżwiarskim w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Tam złote medale wywalczyli m.in. uczestnicy Igrzysk z Białorusi, Litwy, Czech, Szwecji, Węgier czy Austrii.

Środowy wieczór na Igrzyskach Polonijnych poświęcony był trzem wydarzeniom. Oczywiście ceremonii medalowej, w której uczestniczyła m.in. dwukrotna olimpijka, snowboardzistka Paulina Ligocka-Andrzejewska, ale też 100-lecia PTTS "Beskid Śląski" w Republice Czeskiej oraz solidarności z uwięzionymi na Białorusi działaczami Związku Polaków w tym kraju Andżelice Borys i Andrzejowi Poczobutowi.

Ostatecznie podczas wieczornej ceremonii medalowej okazało się, że w klasyfikacji drużynowej najwięcej krążków wywalczyli przedstawiciele Polonii z Republiki Czeskiej - aż 84 medale. Na drugim miejscu znaleźli się Polacy z Litwy (64 medale), a na trzecim z Białorusi (17 medali). Ogólnie medale zdobyli polonusi z 14 krajów na 20 uczestniczących w igrzyskach.

 

Źródło: UM Wisła

033 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3