Wystawa Anity Włodarczyk na Stadionie Śląskim od 7 września

20210902 PF LS250

Redakcja

3 września 2021

Anita Włodarczyk, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich z Tokio 2020 w rzucie młotem została nagrodzona wczoraj przez Marszałka Województwa Śląskiego i przedstawicieli Stadionu Śląskiego za wybitne sportowe osiągnięcia. A już od najbliższego wtorku na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym dostępna dla zwiedzających będzie wystawa poświęcona znakomitej lekkoatletce i Ambasadorce obiektu.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej na Stadionie Śląskim Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski wręczył Anicie Włodarczyk czek o wartości 30 tys. zł. gratulując dotychczasowych znakomitych osiągnięć sportowych. Przypomnijmy, że Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal w rzucie młotem podczas zakończonych niedawno Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

To dla mnie ogromny zaszczyt, że właśnie tutaj, na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym mogę uhonorować tak wybitną lekkoatletkę. To lata ciężkiej pracy, treningów i wyrzeczeń zaowocowały tak pięknym dorobkiem, o którym z pewnością marzy każdy sportowiec. Anita Włodarczyk jako niekwestionowany autorytet sportowy jest dowodem na to, że wytrwałość i upór w dążeniu do realizacji marzeń są gwarancją sukcesu”

mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Warto podkreślić, że Anita Włodarczyk to trzykrotna mistrzyni olimpijska (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016, Tokio 2020) i czterokrotna mistrzyni świata (Berlin 2009, Moskwa 2013, Pekin 2015, Londyn 2017) w rzucie młotem. Również cztery razy sięgnęła po złoto podczas Mistrzostw Europy (Helsinki 2012, Zurych 2014, Amsterdam 2016, Berlin 2018).

Nie da się opisać emocji, które towarzyszyły mi kiedy po raz trzeci odbierałam olimpijski medal. Za każdym razem jest to niesamowite uczucie, ale też kolejny motywator do tego, by dalej ciężko trenować i dostarczać kibicom wiele radości. Choć te igrzyska z pewnością były inne ze względu na brak publiczności, czułam, że fani są ze mną, wspierają mnie i mocno kibicują. Tym bardziej cieszę się, że po raz kolejny ich nie zawiodłam”

przyznaje Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.

Medalistka kilkakrotnie ustanawiała także rekord świata w tej dyscyplinie sportu, który obecnie wynosi 82,98 m. Należy do grona najwybitniejszych i  najpopularniejszych sportowców w historii Polski.

Niewątpliwie Anita Włodarczyk swoimi dokonaniami zapisała się w historii polskiego i światowego sportu. Potwierdzeniem tego jest cała lista fantastycznych osiągnięć, a szczególnie trzykrotnie zdobyte złoto olimpijskie, cztery tytuły mistrzyni świata i cztery złote medale Mistrzostw Europy w rzucie młotem. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że sportowiec, którego karierę z dumą śledzi cała Polska jest twarzą Stadionu Śląskiego”

dodaje Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Od 2019 r. Anita Włodarczyk jest Ambasadorem Stadionu Śląskiego aktywnie angażując się na rzecz promocji obiektu, sportu oraz zdrowego stylu życia. Podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego wręczyli lekkoatletce statuetkę oraz pamiątkowe zdjęcie dziękując za dotychczasowe wspólne działania.

Nasza współpraca od samego początku przebiega bardzo pomyślnie, czego przykładem są licznie organizowane akcje takie jak chociażby kampania społeczna „Nie daj się koronawirusowi” czy „Stadion Śląski czyta dzieciom”. Wierzę, że jeszcze przez wiele lat będziemy działać wspólnie na rzecz promocji zarówno obiektu jak i sportu w woj. śląskim. A już dziś pragnę serdecznie zaprosić na Śląski na wyjątkową wystawę poświęconą naszej multimedalistce”

mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego. 

Wystawę poświęconą Anicie Włodarczyk będzie można oglądać przez miesiąc, od 7 września. Na ekspozycję składają się złote medale, pamiątki, statuetki, koszulka z autografem złotej medalistki oraz młot, którym rzucała Anita Włodarczyk.

Wystawie towarzyszy projekcja wywiadu z mistrzynią olimpijską, w którym opowiada o tym jak rozwijała się jej kariera sportowa. Ekspozycja mieści się w Sali Muzealnej i można ją obejrzeć w ramach długiej trasy zwiedzania Stadionu Śląskiego. Więcej informacji: https://stadionslaski.pl/zwiedzanie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3