Wysłał swoje intymne zdjęcie, potem był szantażowany. Stracił 15 tys. zł!

64 763094

Redakcja

14 czerwca, 2023

O tym, jak niebezpieczne mogą być nowe znajomości na portalach społecznościowych przekonał się mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna dał namówić się na przesłanie intymnego zdjęcia. Krótko potem zaczął być szantażowany.

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu w ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło na popularnym portalu społecznościowych. Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że za jego pośrednictwem nawiązał kontakt z osobą której dał się namówić na przesłanie swojego intymnego zdjęcia. Krótko po tym osoba ta zaczęła go szantażować żądając od niego pieniędzy i łącznie wyłudzając 15 tysięcy złotych.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku wyślij, zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim.

Wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Pamiętajmy także o tym, że internet „nie zapomina”.

powiązane artykuły:

40 757859
Lokalne 15 maja, 2023

42-latek z Chorzowa rejestrował wykroczenia kierowców i żądając pieniędzy groził, że prze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3