Wypadek w Wodzisławiu Śląskim. 17-latka wybudzona ze śpiączki

35 794385

Redakcja

19 stycznia, 2024

17-letnia dziewczyna, która trafiła do szpitala po tragicznym wypadku w Wodzisławiu Śląskim, została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. To dopiero początek jej powrotu do zdrowia. 

17-letnia dziewczyna, która przeżyła sobotni wypadek w Wodzisławiu Śląskim, w stanie ciężkim trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Była w śpiączce farmakologicznej. W środę szpital przekazał dobre nowiny.

- 17-latka ciężko ranna w wypadku samochodowym w Wodzisławiu Śl. została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. Przed dziewczyną jeszcze długie leczenie i rehabilitacja, ale wygląda na to, że nasi medycy wygrali walkę o jej życie - przekazał katowicki szpital.

Drugi z poszkodowanych 19-latek trafił do szpitala w Wodzisławiu Śląskim, gdzie przeszedł operację..

Tragiczny wypadek w Wodzisławiu Śląskim

Do tragedii doszło w sobotę około godziny 20:30 na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem Peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym Audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego. Następnie Audi dachowało i uderzyło w słup.

Na miejscu zginęły trzy osoby: kierowca i pasażerowie Audi w wieku 18 i 19 lat. Pozostali pasażerowie: 17-latka i 19-latek, z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kierowcą Peugeota był 24-latek z powiatu wodzisławskiego, który został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań.

Nagranie ze zdarzenia pojawiło się na wielu stronach facebookowych, m.in. Racibórz 112, Bandyci drogowi, Nowiny.pl.

W poniedziałek 24-letni kierowca Peugeota usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, poprzez nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego. Trwa przesłuchiwanie świadków. Prokuratura czeka też na szczegóły analizy dowodów, miejsca zdarzenia, oględziny pojazdów, a także zabezpieczono nagranie z monitoringu.

Ostatnie pożegnanie nastolatków

W czwartek odbył się pierwszy z trzech pogrzebów ofiar tragicznego wypadku w Wodzisławiu Śląskim. W piątek rano pożegnano drugiego z nastolatków. 

 Rodziny tragicznie zmarłych nastolatków za pośrednictwem jednej z kancelarii adwokackich wystosowały apel do mediów oraz osób, które zamierzają uczestniczyć w ceremoniach pogrzebowych.

- Oświadczamy, że rodziny zmarłych nie życzą sobie udziału wszelkich mediów w uroczystościach pogrzebowych, a tym bardziej jakiegokolwiek dokumentowania uroczystości - czytamy w piśmie przedstawicieli rodzin ofiar.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.0µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3