Młodzi pływacy z Tarnowskich Gór chcą przepłynąć kanał La Manche

Whats App Image 2024 01 18 at 13 21 11

Redakcja

19 stycznia, 2024

Siedmiu pływaków i jedna pływaczka z MKS-u Park Wodny Tarnowskie Góry mają wyznaczony na ten rok bardzo ciekawy cel. Chcą przepłynąć kanał La Manche.

Kanał La Manche to jedno z największych i najniebezpieczniejszych wyzwań dla każdego pływaka. 34 kilometry w linii prostej, kilkanaście godzin płynięcia, woda w temperaturze 16-18 stopni, wielki fale, zwierzęta morskie, nieprzewidywalne do końca prądy.

Ale tego wyzwania nie boi się ośmioro młodych pływaków z MKS-u Park Wodny Tarnowskie Góry. Pomiędzy 18 a 25 sierpnia zamierzają w sztafecie przepłynąć przez kanał La Manche.

– Kiedyś królowie powoływali na wojnę swoich rycerzy. Dziś, choć nie na wojnę, ale walkę z falami i własnymi ograniczeniami jako reprezentantów Tarnowskich Gór powołaliście się wielkim zapałem sami – powiedział pływakom Burmistrz Arkadiusz Czech życząc im powodzenia w przygotowaniach i sztafecie. Burmistrz spotkał się z młodymi śmiałkami i wręczył.

Z kanałem La Manche zmierzyć się chcą: Natalia Nikiel, Erik Major, Jakub i Grzegorz Rybakowie, Igor Kowolik, Adam Filozof oraz Paweł Proszowski. Asystować na łodzi będą im trenerzy Paweł Rybak i Tomasz Pąchalski.

Młodzi śmiałkowie trenują m.in. morsując w zalewie Nakło-Chechło oraz w Sztolni Czarnego Pstrąga. 

– Przed nami 31 tygodni ciężkiej pracy: ponad tysiąc kilometrów w wodzie, starty kontrolne, ponad 50 treningów lodowych i pływanie na wodach otwartych, ale damy radę – skomentował Zbigniew Pawlak, prezes SMZT. 


fot. Tarnowskie Góry UM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3