Wypadek w kopalni Piast. Poszkodowani górnicy

3pi

Redakcja

6 grudnia, 2023

W bieruńskim zakładzie Ruch Piast, należącym do kopalni KWK Piast-Ziemowit Polskiej Grupy Górniczej doszło we wtorek do wypadku. Poszkodowani zostali górnicy.

Zdarzenie miało miejsce na poziomie 650. Według wstępnych informacji, bryła węgla miała uderzyć dwóch górników. Z obrażeniami ciała zostali ewakuowani na powierzchnię i przetransportowani do szpitala. 

Sprawą zajmie się specjalna komisja. Poszkodowani to doświadczeni górnicy.

To kolejne poważne zdarzenie w ostatnich dniach w kopalniach w województwie śląskim. 30 listopada w kopalni Budryk w Ornontowicach (JSW) doszło do wstrząsu wysokoenergetycznego o sile. 5,3E5J. Ze strefy zagrożenia została wycofana załoga. 

Tego samego dnia do podobnego zdarzenia doszło w kopalni Mysłowice-Wesoła należącej do Polskiej Grupy Górniczej. Podczas eksploatacji ściany na poziomie 665 m nastąpił wstrząs górotworu o energii 8x10do4J. W wyniku zdarzenia poszkodowany został jeden górnik. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

28 listopada w ZG Sobieski w pokładzie 209 na poziomie 500 metrów nastąpił wypadek zbiorowy, w którym uczestniczyło pięciu pracowników ZG Sobieski i jeden firmy zewnętrznej. Doszło prawdopodobnie do przemieszczenia trasy rurociągu, w wyniku czego 6 pracowników zostało poszkodowanych, a czterech z nich – wszyscy to pracownicy ZG Sobieski, poniosło śmierć. Dwie pozostałe osoby zostały hospitalizowane.

fot. PGG

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.7µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3