Fundacja Wolne Miejsce organizuje Wigilię dla Samotnych. Potrzebni wolontariusze

IMG 20231205 113607

Redakcja

6 grudnia, 2023

To już mała, piękna tradycja w naszym regionie. Metropolitalna Wigilia dla Samotnych odbędzie się jak co roku. Fundacja Wolne Miejsce ponownie zaprasza do katowickiego MCK-u. 

W Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych udział może wziąć każda osoba samotna lub znajdująca się w trudnej sytuacji materialnej. Metropolitalna Wigilia dla Samotnych to okazja, by zasiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, porozmawiać z drugim człowiekiem i spędzić ten czas w świątecznej atmosferze.

Wystarczy przybyć do katowickiego MCK-u w Wigilię. Drzwi otwarte zostaną o godzinie 15:00. Natomiast o 16 rozpocznie się wspólna wieczerza. Organizatorzy jak co roku przygotują się na co najmniej kilka tysięcy osób. Mniejsze wigilie dla samotnych organizować będą też samorządy współpracujące z Fundacją Wolne Miejsce. Inicjatywę wspiera też GZM i Województwo Śląskie. 

- Szukamy dalej wolontariuszy. Można dołączyć do gromady ludzi, którzy mają w sercu miejsce dla drugiego człowieka - mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce. Zgłosić się można np. poprzez specjalną infolinię/online lub przyjść na spotkanie organizowane co środę o godz. 18.00 w Społecznym Ministerstwie ds. Samotności na ul. Mikołowskiej 44 w Katowicach. Jeżeli ktoś nie może pomóc "fizycznie", ale zależy mu na wsparciu inicjatywy, można przekazać na Wigilię produkty spożywcze, prezenty dla uczestników lub przekazać środki finansowe na organizację.

Oprócz wieczerzy wigilijnej z tradycyjnymi pokarmami, organizatorzy przewidują wspólne kolędowanie, przedstawienie teatralne, ale przede wszystkim czas na rozmowę z drugim człowiekiem.

Więcej w poniższym wideo:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3