Wypadek podczas koszenia traw w Katowicach

Wypadek podczas koszenia trawy

Redakcja

27 maja 2024

Wiele szczęścia miał pracownik koszący trawę przy torowisku kolejowym w pobliżu katowickiego oddziału prewencji. Gdy w trakcie pracy został przypadkowo poważnie zraniony kosą spalinową, pomoc przyszła bardzo szybko. Wszystko bowiem rozgrywało się pod oknami sali wykładowej, gdzie odbywały się zajęcia z pierwszej pomocy dla mundurowych kursantów, prowadzone przez doświadczonych policyjnych ratowników medycznych.

Policyjnym kursantom, szkolącym się w ubegły tygodniu z udzielania pierwszej pomocy pod okiem doświadczonego policyjnego ratownika medycznego, trochę przeszkadzały odgłosy dobiegające przez otwarte okna. Na torowisku, tuż za płotem katowickiego oddziału prewencji, pracownicy kosili trawę. Mając nadzieję, że kosiarze zrobią sobie w końcu przerwę, policyjny ratownik prowadzący zajęcia sam ogłosił chwilę wolnego dla swoich kursantów.

Do policjantów, którzy korzystając z ładnej pogody wyszli na przerwę przed budynek, podbiegł, jak się okazało jeden z pracowników. 

Bardzo zdenerwowany, zwrócił się o pomoc dla swojego kolegi, który został poważnie ranny. Policjanci natychmiast zabrali ze sobą specjalistyczną torbę z wyposażeniem do udzielania pierwszej pomocy, z której przed chwilą korzystali na zajęciach i pobiegli za robotnikiem. Przy torowisku leżał jeden z pracowników, który miał rozerwane i zakrwawione spodnie na udach. Okazało się, że chwila nieuwagi wystarczyła, aby został on poważnie zraniony podczas prac kosą spalinową z tarczą szablastą - relacjonuje policja. 

Policjanci od razu przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Pod odkryciu ran na udach okazało się, że są one bardzo głębokie i obficie krwawią. Zgodnie ze sztuką opatrzyli oni obrażenia i wezwali zespół medyczny z pogotowia ratunkowego, który przewiózł, już fachowo zaopatrzonego rannego, do szpitala.


powiązane artykuły:

It wasp swarm 186660 1920
Lokalne 16 lipca 2021

Jak podaje profil Zawiercie 112 w Łazach 50-letniego mężczyznę zaatakowały agresywne osy, powodując

Police 112
Lokalne 17 października 2023

Jeden z pracowników firmy przeprowadzającej remont torowiska w Zabrzu zginął w wyniku nieszczęśli

Porazenie pradem
Lokalne 20 maja 2024

Policjanci z Sosnowca uratowali 37-latka, który w czasie pracy na torowisku został porażo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3