Wybuch w Katowicach. Co zostało ze zniszczonego budynku parafialnego? [WIDEO]

IMG 20230205 150045

Redakcja

5 lutego 2023

To już ponad tydzień, ale wspomnienia i emocje są nadal żywe. Księża szopienickiej parafii ewangelicko-augsburskiej i ich rodziny stracili swój ukochany dom. Po zabytkowym domu parafialnym pozostały tylko fragmenty murów. 

KOLEJNA CICHA NIEDZIELA W SZOPIENICKIEJ PARAFII. CO ZOSTAŁO Z BUDYNKU?:

Do wybuchu w kamienicy przy ulicy Bednorza 20 w Katowicach doszło około godziny 8:30, 27 stycznia. Siła eksplozji była potężna. Uszkodzony zostały sąsiednie zabudowania: kościół, dwie szkoły oraz budynek mieszkalny. Zginęła była kościelna i jej córka. Były kościelny trafił do szpitala. Poszkodowane zostały również dzieci wikarego.

Prawdopodobnie było to samobójstwo rodziny kościelnych. Wątek ten jest badany przez prokuraturę. Rodzina od kilku lat była w konflikcie z proboszczem parafii.

WIĘCEJ O WYBUCHU: SAMOBÓJSTWO? MIASTO CHCIAŁO POMÓC?

Prace związane z wyburzeniem budynku zostały zakończone. Policja odblokowała ruch ulicą Bednorza w rejonie kościoła. Nadal wyłączony z użytkowania jest fragment chodnika przy budynkach szkół, które ucierpiały w wyniku zdarzenia. 

5 luty to była druga niedziela bez nabożeństwa w szopienickim kościele ewangelickim. Według informacji parafii, istnieje szansa, że wierni powrócą do kościoła w następną niedzielę, 12 lutego. 

IMG 20230205 150025

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3