Wybuch gazu w Ustroniu! Budynek całkowicie zniszczony!

wybuch ustroń

Redakcja

4 grudnia, 2022

Najnowsze informacje dotyczące wybuchu w Ustroniu. Do zdarzenia doszło w budynku dwurodzinnym. Trwa akcja ratownicza. 

W niedzielę, 4 grudnia przed godziną 10:00 służby otrzymały zgłoszenie o wybuchu i zawaleniu się budynku dwurodzinnego na ul. Polańskiej w Ustroniu. Na miejscu potwierdzono informacje o znacznych zniszczeniach. Eksplozja gazu wywołała pożar.

Udało się ewakuować jedną osobę, kobietę z obrażeniami głową, ale przytomną. Poinformowała ratowników o tym, że w budynku przebywało jeszcze dwóch mężczyzn.

- Trwają poszukiwania dwóch osób, które mogły znajdować się w budynku w trakcie zdarzenia. Dyżurni Stanowiska Kierowania Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na miejsce zadysponowali Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo - Ratowniczą z Jastrzębia – Zdroju wraz z trzema psami ratowniczymi oraz siły i środki spoza powiatu w ramach Śląskiej Brygady Odwodowej. W trakcie działań doszło do ponownego wybuchu, w efekcie czego ratownicy musieli się ewakuować z miejsca zdarzenia. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do ponownych działań ratowniczych - informuje KW PSP Katowice.

Wybuch było słychać w odległości kilku kilometrów od miejsca zdarzenia. Dym widoczny jest z wielu metrów. Na miejscu działa grupa poszukiwawcza z psami, około 30 zastępów PSP i OSP, policja, pogotowie - służby z całego regionu. Budynek został całkowicie zniszczony.

Po godzinie 17:00 ratownicy odnaleźli pod gruzami mężczyznę. Niestety bez oznak życia. Akcja trwa nadal. 

AKTUALIZACJA: Ratownicy ujawnili ciało drugiej poszukiwanej osoby - to mężczyzna po 60 rż., bez oznak życia. 

-Przed godziną 10. 00 jedną z ustrońskich rodzin dotknęła straszliwa tragedia. W budynku jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. Trwa akcja ratownicza - napisał Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia.

Do zdarzenia doszło w trzecią rocznicę tragicznego wybuchu w Szczyrku! Wówczas w trzykondygnacyjnym domu jednorodzinnym wybuchł gaz. Zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci.

fot. Zdjęcia: asp. Damian Golański - KW PSP w Katowicach

318313470 457411536573642 196951435132911222 n

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 54.3µg/m3 PM2.5: 47.4µg/m3