Wybuch gazu w rybnickim bloku! 3 osoby ranne! LPR na miejscu! [WIDEO]

Csm Polish air ambulance LPR in Lezyce 5bc6eea876

Redakcja

27 września, 2020

Po godzinie 7:00 w bloku mieszkalnym przy ul. Chrobrego doszło do wybuchu butli z gazem. Pożar objął mieszkanie na drugim piętrze. Płomienie buchały przez okna. Na razie nie znamy stanu osób poszkodowanych! Trwa akcja ratunkowa.


W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby oraz pies. Zadysponowano na miejsce dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ewakuowano pozostałych mieszkańców budynku - mówi asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Mieszkańcy budynku zostali ewakuowani. Eksperci będą oceniać, czy nadaje się on do dalszego użytkowania.

AKTUALIZACJA

Jak poinformował PAP mł. brygadier Bogusław Łabędzki z rybnickiej straży pożarnej, wybuch i pożar gazu nastąpiły w czterokondygnacyjnym budynku przy ul. Chrobrego, wiodącej od rybnickiego dworca kolejowego do miejscowej starówki.

„Wybuchła 11-kilogramowa butla podłączona do kuchenki gazowej; prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia instalacji. Powstał pożar, mieszkanie zostało w zasadzie całkowicie zniszczone, powylatywały okna; zostały uszkodzone także szyby w budynku naprzeciw” – powiedział strażak.

Do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany został najciężej oparzony, 63-letni mężczyzna. Ambulansem zabrano 59-letnią kobietę.

Ogółem poszkodowanych zostało pięć osób, z których do szpitala zostały zabrane cztery. Pozostali poszkodowani to sąsiedzi, którzy po wybuchu starali się udzielić pomocy najciężej poszkodowanym – podtruli się dymem. Jedna z tych osób otrzymała pomoc na miejscu.

Z budynku ogółem ewakuowano 12 osób, dla których miasto podstawiło autobus komunikacji miejskiej – co najmniej do czasu zakończenia oceny stanu budynku przez nadzór budowlany.

Z mieszkania, w którym doszło do wybuchu, strażacy wynieśli także oparzonego psa. Zaopiekowały się nim osoby z miejscowego przytuliska dla zwierząt, organizując odpowiednią opiekę weterynaryjną.

Ogółem do akcji związanej z wybuchem i pożarem gazu przy rybnickiej ul. Chrobrego skierowano pięć zastępów, 22 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3