Wybuch gazu w Bytomiu. Do zdarzenia doszło podczas remontu mieszkania

345598773 5948147435307473 1454468415479866915 n

Redakcja

9 maja, 2023

Podczas remontu mieszkania w budynku wielorodzinnym w Bytomiu doszło do wybuchu gazu. Jedna oosba została poszkodowana. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 15:00 przy ulicy Woźniaka w Bytomiu. W jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego doszło do wybuchu gazu. 

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w mieszkaniu na parterze podczas remontu miał miejsce wybuch gazu w wyniku którego doszło do wyrwania okna oraz części elewacji budynku - informuje bytomska straż pożarna. Na miejscu mieszkanie zabezpieczała sąsiadka, ponieważ lokator pojechał do szpitala.

Strażacy zakręcili główny zawór gazu. Wykonali pomiary w całym budynku. - W pomieszczeniu piwnicznym należącym do jednego z mieszkań stwierdzono punktową nieszczelność na trójniku instalacji gazowej mimo zakręconego zaworu gazu. Ze względu na brak zagrożenia wybuchem nie podjęto decyzji o ewakuacji lokatorów. W trakcie rozpoznania stwierdzono, że przyczyną wybuchu gazu była nieszczelność instalacji gazowej w pomieszczeniu piwnicy a przenikający przez strop gaz utworzył atmosferę wybuchową w mieszkaniu - dodaje KM PSP w Bytomiu.

Najprawdopodobniej gaz zgromadził się w mieszkaniu, a do eksplozji doszło kiedy lokator użył palnika gazowego podczas remontu. Wszystkie pomieszczenia w budynku przewietrzono i sprawdzono ponownie - brak zagrożenia. Przybyły na miejsce nadzór budowlany nie stwierdził uszkodzeń konstrukcji budynku uniemożliwiających dalszą eksploatację.

fot. KM PSP Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 5.1µg/m3