Wybory w Rudzie Śląskiej. Komentarze Mejera i Pierończyka!

Mejerpieronczyk 01
Kastelik

Szymon Kastelik

11 września, 2022

Ruda Śląska zdecydowała. Będzie druga tura wyborów przedterminowych na prezydenta miasta.

OFICJALNE WYNIKI PIERWSZEJ TURY

Według wyników exit poll przygotowanych przez Instytut Badań Samorządowych dla Gazety Wyborczej i Lokalnapolityka.pl, do drugiej tury wyborów weszli byli zastępcy śp. Grażyny Dziedzic: Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer.

1. Michał Pierończyk: 35,36 proc.
2. Krzysztof Mejer 30,20 proc.
3. Marek Wesoły 26,13 proc. 

WIĘCEJ WYNIKÓW TUTAJ

Mamy świeży komentarz obu kandydatów dotyczący wstępnych wyników!

- Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Świadczy o tym, że wielu mieszkańców uznało, że program, który proponuję "Dobry Kierunek dla Rudy Śląskiej" jest dla nich atrakcyjnym programem. Za to chciałbym wszystkim, którzy na mnie głosowali, bardzo podziękować - mówi Krzysztof Mejer. - Muszę przyznać, że spodziewałem się wyniku w tych granicach - dodaje.

- Bardzo cieszę się z tego. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy na mnie głosowali. Będę apelował do wszystkich, aby mnie poparli w drugiej turze. Chcę być prezydentem wszystkich rudzian. Jest to dla mnie wielka radość. Kampania była bardzo intensywna - uważa zaś Michał Pierończyk. - Ludzie dobrze reagowali, kiedy rozmawiało się z nimi w bezpośrednich rozmowach. Była chęć poparcia. Dla mnie był to sygnał. W sondażach nigdy nie byłem pierwszy. Jest to naprawdę wielki sukces - dodaje.

Czekamy na oficjalne wyniki MKW i PKW. Druga tura 25 września. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3