Wszystkich Świętych 2022. Dojazd na cmentarze w Świętochłowicach

A candle gfea5bab22 1920

Redakcja

31 października, 2022

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Sprawdźcie, jak będzie wyglądała organizacja ruchu wokół cmentarzy w Świętochłowicach.

Największe tłumy w okolicach cmentarzy pojawią się we wtorek (Wszystkich Świętych) i środę (Dzień Zaduszny), ale już od poniedziałku, 31 października, w okolicach cmentarzy w Świętochłowicach obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Ulice w rejonach cmentarzy objęte tymczasową organizacją ruchu od dnia 31.10.2022 r. (od godz. 6:00) do dnia 2.11.2022 (do godz. 5:00) to:

  • ul. Barlickiego (wprowadzenie zakazu parkowania na chodniku przy cmentarzu),
  • ul. Cmentarna (całkowite zamknięcie odcinka od ul. Polaka do bramy cmentarza),
  • ul. Szpitalna (całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Polnej za wyjątkiem pojazdów ZTM oraz mieszkańców ul. Nastolatków).

Ponadto Zarząd Transportu Metropolitalnego ułatwi dojazdy na cmentarze. Uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe, zaś w dniu 1 listopada z komunikacji miejskiej korzystać będzie można bezpłatnie.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania transportu zbiorowego w okresie 28 października – 2 listopada znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce “Komunikaty”.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3