Ciało noworodka w sortowni odpadów. Policja prosi o pomoc

Csm baby 3548250 1920 2 e4159bd45f
Kastelik

Szymon Kastelik

31 października, 2022

W sobotę, 1 października pracownicy sortowni odpadów ujawnili ciało noworodka, które znajdowało się wśród śmieci. Był to chłopiec, urodzony w 8-9 miesiącu ciąży.

Pracownicy sortowni odpadów w Zabrzu na ulicy Cmentarnej dokonali makabrycznego odkrycia. Wśród śmieci ujawnili zwłoki noworodka. W sobotę, 1 października o godzinie 9:16 dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał informację o tym, że prawdopodobnie znaleziono ciało noworodka na ulicy Cmentarnej w Zabrzu, w sortowni odpadów. Po przyjeździe na miejsce, policjanci potwierdzili te informacje - informował mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej komendy. 

W sortowni były prowadzone czynności z udziałem prokuratora oraz lekarza. Ciało noworodka zabezpieczono na polecenie prokuratora. Jak informuje policja, śmieci wśród których znajdowało się ciało dziecka pochodziły z miasta Bytom lub Zabrza.

-  Czynności w sprawie trwają, a śledczy zwracają się z prośbą do osób, które mogą mieć wiedzę w tej sprawie, w szczególności na temat pochodzenia noworodka o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu tel. 47 8543 200, lub najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112. Gwarantujemy anonimowość - informuje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3