Wszedł do cudzego domu, przygotował sobie jedzenie, po czym poszedł się wykąpać!

63 754392

Redakcja

24 kwietnia, 2023

Wodzisławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wtargnął do obcego domu. Przed przyjazdem Policji właściciel próbował zatrzymać intruza, jednak sprawca zagroził mu nożem i uciekł. 

Do zdarzenia doszło kilka dni na ulicy Konopnickiej w Syryni (gm. Lubomia). Po zgłoszeniu mieszkańca domu jednorodzinnego, na miejsce  pojechali policjanci służby patrolowej oraz dzielnicowi. 

Nieznany lokatorowi mężczyzna dostał się do domu przez niezamknięte drzwi. W kuchni przygotował sobie jedzenie, po czym poszedł się wykąpać. Na widok właściciela intruz się zdenerwował, doszło do szarpaniny. Właściciel próbował zatrzymać mężczyznę, jednak ten wyciągnął z kieszeni nóż i zagroził, że go użyje, jeśli nie będzie mógł uciec. Wykorzystał okazję i wyskoczył przez okno. 

-Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wodzisławskiej policji ruszyli za sprawcą. Zauważyli go w pobliskim polu, po chwili dogonili i obezwładnili. Stróże prawa znaleźli przy nim nóż - relacjonuje policja. 

Okazało się, że zatrzymany to 45-letni mieszkaniec Legionowa. Usłyszał już prokuratorski zarzut naruszenia miru domowego i zmuszenia do określonego zachowania pod groźbą użycia noża. Mężczyzna przyznał się do winy. Na wniosek śledczych z Komisariatu Policji w Gorzycach oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grożą mu 3 lata więzienia.


powiązane artykuły:

Hgfds
Wiadomości 2 grudnia, 2021

Najpierw się włamał, by później pozakręcać grzejniki. Tak właśnie zachował się włamywacz, który wyła

66 632639
Wiadomości 5 października, 2020

Wtargnęła do cudzego mieszkania, wystraszyła matkę z dzieckiem, a potem sięgnęła na półkę po alkohol

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.7µg/m3 PM2.5: 12.4µg/m3