Wstrząs w KWK Mysłowice-Wesoła. Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszcżeła śledztwo

Fot PGG

Redakcja

18 maja 2024

Prokuratura Okręgowa w Katowicach przejęła z Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach sprawę dotyczącą wstrząsu jaki miał miejsce 14 maja 2024 roku w KWK „Mysłowice-Wesoła”, a następnie wszczęła w tym względzie śledztwo.

Śledztwo prowadzone będzie pod kątem sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, w wyniku czego śmierć poniosły 3 osoby, a 10 doznało obrażeń ciała.

Prokuratura oraz Policja wykonują obecnie czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie, w tym m.in. niezbędnej dokumentacji. Na miejscu zdarzenia pracował prokurator, który przeprowadził oględziny zwłok 3 pokrzywdzonych. W trakcie śledztwa Prokuratura będzie współpracowała z nadzorem górniczym, który także wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Prowadzenie śledztwa prokurator powierzył Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W sprawę zaangażowani byli także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Przyponijmy, do wstrząsu doszło w nocy z 13 na 14 maja na głębokości 665 metrów. W wyniku zdarzenia 3 górników straciło życie, natomiast 10 kolejnych trafiło do okolicznych szpitali z obrażeniami ciała.


powiązane artykuły:

Fot PGG
Lokalne 14 maja 2024

Nie żyje dwóch górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Trwają pos

Wstrząs w kopalni
Lokalne 14 maja 2024

Do wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Trwa akcja

Wstrząs w kopalni
Lokalne 15 maja 2024

Ratownicy odnaleźli ciało ostatniego górnika poszukiwanego po wstrząsie w kopalni Wesoła.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3