Wstrząs w KWK Mysłowice-Wesoła. Nie żyje trzeci górnik

Wstrząs w kopalni

Redakcja

15 maja 2024

Ratownicy odnaleźli ciało ostatniego górnika poszukiwanego po wstrząsie w kopalni Wesoła. Wcześniej znaleziono ciała dwóch innych pracowników zakładu.

Do wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło w nocy z poniedziałku na wtorek około godz. 3.30. Wstrząs odnotowano 665 metrów pod ziemią.

W rejonie zagrożonym znajdowało się 15 osób. 11 osób zostało wycofanych. Wkrótce potem rozpoczęła się akcja ratunkowa, ponieważ pod ziemią pozostało czterech innych pracowników. Jednego z nich wyciągnięto przytomnego na powierzchnie i trafił do szpitala w Sosnowcu. Później odnaleziono ciała dwóch kolejnych górników.

W środę rano rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Aleksandra Wysocka-Siembiga przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową informację o śmierci trzeciego pracownika kopalni.

Górnik ten został znaleziony. Lekarz o godz. 7.20 stwierdził zgon. Rodzina została już powiadomiona - przekazała  Aleksandra Wysocka-Siembiga, rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej.

To kolejne takie zdarzenie odnotowanie w kopalni Mysłowice-Wesoła w 2024 roku. Do groźnego wstrząsu doszło tam też 17 kwietnia. Wówczas zginął jeden górnik, a ośmiu zostało rannych.

powiązane artykuły:

Fot PGG
Lokalne 14 maja 2024

Nie żyje dwóch górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Trwają pos

Wstrząs w kopalni
Lokalne 14 maja 2024

Do wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Trwa akcja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3