Wstrząs w kopalni Bielszowice! Dwóch górników poszukiwanych!

Pilne

Redakcja

2 listopada, 2022

Wstrząs na kopalni! Trwa akcja ratownicza!

Jak informuje Wyższy Urząd Górniczy,, do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 9:00 4 grudnia (w Barbórkę). W ruchu Bielszowice (należącej do kopalni Ruda) doszło do silnego wstrząsu. Przyczyny są na razie nieznane. Do zdarzenia doszło w rejonie 001Z, w pokładzie 504, na głębokości około 780 m.

Według wstępnych informacji, nie ma kontaktu z dwoma pracownikami, którzy przebywali w tamtym rejonie. Trwa akcja ratunkowa. 

AKTUALIZACJA 1

Grupa ratowników dociera do miejsca, gdzie mogą przebywać górnicy. Na razie nie wiadomo czy doszło do zniszczeń i w jakiej skali. Brak łączności z zaginioną dwójką. Wcześniej ewakuowano pięciu innych pracowników.

AKTUALIZACJA 2

Wstrząs miał siłę do 2,8 w skali Richtera. Ratownicy próbują dotrzeć do dwójki zaginionych górników. Akcję ratunkową skomentował premier Mateusz Morawiecki:

Trwa trudna akcja ratownicza, bo uwięzione pod ziemią są dwie osoby. Jestem w tej sprawie w stałym kontakcie z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem. Będę Państwa informował na bieżąco o przebiegu akcji - napisał premier.

Ratownicy z m.in. CSRG muszą pokonać 40 metrów zapadliska. Udało się namierzyć sygnał z lampo obu górników-ślusarzy. 

AKTUALIZACJA 3

Otrzymaliśmy potwierdzoną informację, że ratownicy nawiązali kontakt wzrokowy i głosowy z jednym z poszukiwanych górników. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.8µg/m3 PM2.5: 28.4µg/m3