Wpłacono ponad 90 tys. zł na pomoc Grzegorzowi Braunowi za konsekwencje słów o wieszaniu ministra

Csm Bez tytulu 802af8 360fecbe30

Redakcja

19 września, 2021

W Internecie trwa zbiórka pieniędzy na pomoc posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi po wypowiedzianych przez niego w Sejmie słowach do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego "Będziesz pan wisiał". Braun został ukarany przez prezydium Sejmu obniżeniem uposażenia o 50% i odebraniem 100% diety poselskiej, obydwie kary mają być egzekwowane przez 6 miesięcy. Organizatorem zbiórki pomocowej dla posła jest Fundacja Osuchowa, w której radzie nadzorczej zasiada Grzegorz Braun.

Przypomnijmy, Grzegorz Braun podczas swojego przemówienia z mównicy sejmowej zwrócił się do Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia. Stwierdził, że Niedzielski powinien zasiąść na ławie oskarżonych.

Akt oskarżenia będzie zawierał informacje o stu kilkudziesięciu tysięcy zgonach nadmiarowych, będzie zawierał informacje, że o 1/3 wzrosła liczba zamachów samobójczych w ciągu jednego roku wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi

- powiedział Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

Zbrodniarze wojenni w kategoriach norymberskich, to niekoniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w potylice i spychają do dołu z wapnem w Palmirach, czy Katyniu. To w myśl Kodeksu karnego ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną. A giną masowo - dodał poseł.

Gdy Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mikrofon, ponieważ czas wypowiedzi Brauna minął, ten skierował swoje słowa bezpośrednio do ministra zdrowia - Adama Niedzielskiego:Będziesz Pan wisiał!- powiedział z mównicy sejmowej, wskazując palcem. 

Panie pośle, jak się Pan w sejmie zachowuje?! To jest skandal po prostu!

- skomentowała zachowanie Grzegorza Brauna Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Szanowni państwo, musimy zaprotestować wszyscy tak jak tu jesteśmy! Nie zgadzam się z panem ministrem w wielu rzeczach, ale będę pana bronił przed takimi tekstami. Panie pośle Braun, nie wolno nigdy do nikogo tak mówić, nie wolno! To jest groźba karalna, to jest rzecz okropna! - powiedział lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Następnego dnia po słowach Brauna w Sejmie założona z inicjatywy Grzegorza Brauna Fundacja Osuchowa (poseł zasiada w jej radzie nadzorczej) ogłosiła w Internecie zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy posłowi Konfederacji.

Została rozpętana na niego nagonka mająca na celu zniszczenie jego wizerunku. Jednak w oczach większości polskich patriotów Grzegorz Braun pozostaje najbardziej wiarygodnym, najbardziej pracowitym, najbardziej aktywnym i odważnym posłem. Jest zmorą Covidowej Koalicji rodem z Magdalenki stąd ta bezprecedensowo wysoka kara nałożona na niego przez Prezydium Sejmu, która jest próbą utrudnienia i ograniczenia jego parlamentarnej i publicznej aktywności.

- czytamy w opisie zbiórki.

Twórcy zbiórki apelują o pomoc posłowi.

Nie pozwólmy na to! Nie bądźmy obojętni na to co spotkało człowieka walczącego z tak wielką determinacją o nasze prawa i naszą wolność! Celem zbiórki jest zgromadzenie funduszy, które pozwolą na wsparcie publicznej działalności Grzegorza Brauna, jakże ważnej w tym krytycznym okresie dla Polski i Polaków.

- informują organizatorzy zbiórki.

Do tej pory (stan na niedzielę 19 września, godzina 7:48) zebrano 92 264 zł (celem zbiórki była kwota 90 000 zł).

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3