Wojkowice budują nowe mieszkania

Simwojkowice
Kastelik

Szymon Kastelik

8 marca 2024

Na placu budowy burmistrz Tomasz Szczerba i prezes SIM Zagłębie wbili pierwsze łopaty. To symbol rozpoczęcia budowy budynku dla 51 rodzin! To pierwsza taka inwestycja w historii miasta. Mieszkania będą przeznaczone na wynajem z opcją wykupu w atrakcyjnej cenie dla rodzin, które nie mogą aktualnie liczyć na kredyt, aby kupić własne mieszkanie.

Mieszkania powstaną przy ul. Sucharskiego w Wojkowicach. Projekt obejmuje powstanie maksymalnie 5-kondygnacyjnego budynku z 51 lokalami mieszkalnymi o powierzchni od 35 do 87 m². Na terenie inwestycji zostaną także utworzone miejsca postojowe. Odpowiedzialną za budowę jest spółka SIM Zagłębie, której Wojkowice są udziałowcem.

- Wiemy doskonale jak wyglądają stopy procentowe, kredyty hipoteczne, jak wygląda realizacja własnego mieszkania. Dlatego ta perspektywa budowy nowych mieszkań na wynajem z opcją dojścia do prawa własności jest najlepszą opcją dla każdej tej osoby, która zmaga się z problemem mieszkaniowym - komentuje burmistrz Wojkowic, Tomasz Szczerba. 

Mieszkania dostępne w 2025 roku

Chętne osoby mogą złożyć wniosek do 15 marca. To pierwsza taka inicjatywa w Wojkowicach, które realizuje miasto. W tym przypadku za pośrednictwem SIM Zagłębie. 

- Teren budowy został oficjalnie przekazany i ogrodzony. W ciągu 10 miesięcy od dnia dzisiejszego budynek zostanie przekazany do użytku - zapowiedział 7 marca prezes SIM Zagłębie, Piotr Czarnojańczyk.

Miasto pozyskało na tę inwestycję blisko 7 mln złotych dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Łącznie budowa 51 mieszkań to ponad 18 mln złotych finansowania zewnętrznego. 

ZOBACZ WIĘCEJ:

?si=Lfhv04jPGWoZ7Pae


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3