Województwo Śląskie zagrało z WOŚP!

Wosp

Redakcja

29 stycznia, 2024

Za nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla płuc po pandemii. Oczywiście finał tak naprawdę trwa, bo jeszcze przez wiele kolejnych dni dostępne są m.in. internetowe aukcje. 

Niedziela zamknięta została kwotą 175 426 813 złotych. Ostateczny wynik będzie o wiele wyższy po zakończeniu wszystkich aukcji i innych akcji. Na ostateczne podsumowania WOŚP musimy jeszcze poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to jedna z rekordowych zbiórek.

Województwo śląskie grało całe z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na ulicach prawie wszystkich miast, miasteczek, gmin, sołectw spotkać mogliśmy wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do słynnych już puszek. Do zbiórek na terenie naszego regionu dołączyli też artyści, celebryci, politycy, aktywiści oraz samorządowcy.

Oczywiście finał WOŚP to też lokalne imprezy kulturalne i koncerty. Jeden z największych finałów odbył się pod Stadionem Śląskim. Imprezę zorganizował Urząd Marszałkowski. Wszystko rozpoczęło się o godz. 12:00 od IX Biegu z sercem WOŚP & Nordic Walking. Po południu i wieczorem na scenie wystąpili: Classic, Oberschlesien, Fanfara Awantura i Gromee.

Kolejny z większych finałów odbył się na katowickim Rynku. Gwiazdą wieczoru był Pokahontaz, a koncertowi towarzyszyły inne wydarzenia, w tym bieg w Dolinie Trzech Stawów. 

Sosnowiec również świętował razem z WOŚP. Finał odbył się w ArcelorMittal Parku. Cała Polska mogła zobaczyć jak bawi się Sosnowiec, ponieważ z lokalnym finałem łączyło się na żywo warszawskie "studio" prowadzone przez Jerzego Owsiaka. 

Częstochowa grała z WOŚP m.in. na Placu Biegańskiego, gdzie wystąpił zespół Daj To Głośniej, a do tańca zagrali dj'e. Ponadto w Częstochowie odbyły się bieg i wspólne morsowanie.

Południe województwa również zbierało i grało dla WOŚP. W Cieszynie na Rynku rozdano tradycyjną grochówkę, a w Cieszyńskim Centrum Kultury zagrali Weterani Rocka Cieszyńskiego. 

FOT. Urząd Marszałkowski, UM Katowice, UM Sosnowiec, UM Piekary Śląskie

Wosppiekary

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 9.3µg/m3