Urzędniczka skarbówki z województwa śląskiego zatrzymana! Powodem ponad pół miliona złotych

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

28 stycznia, 2024

23 stycznia doszło do niecodziennej akcji służb. Urzędniczka Krajowej Administracji Skarbowej z jednego z urzędów skarbowych na terenie województwa śląskiego została zatrzymana przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów.

Jak informuje Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, urzędniczka usłyszała zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i działania na szkodę interesu publicznego.

- Zarzut dotyczy świadczenia pracy przez funkcjonariuszkę publiczną, bez uzyskania zgody przełożonych i wbrew przepisom, na rzecz prywatnych spółek – objętych właściwością urzędu w którym była zatrudniona, jak również przekazywania osobom zarządzającym tymi spółkami, informacji objętych tajemnicą służbową. Dowody wskazują, iż podejrzana uzyskała korzyść majątkową o wartości co najmniej 576.800 złotych - tłumaczy prokuratura.

Na wniosek prokuratora, Sad Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach zastosował wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3