Województwo śląskie wspiera Koła Gospodyń Wiejskich

IMG 20230807 094451

Redakcja

7 sierpnia, 2023

Pół miliona złotych województwo śląskie przekazało Kołom Gospodyń Wiejskich z naszego regionu. Środki zostaną wydane na bieżące potrzeby, organizację wydarzeń oraz potrzebny sprzęt. 

7 sierpnia w Sali Sejmu Śląskiego zarząd województwa śląskiego z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele oraz niektórzy radni województwa wręczyli przedstawicielom Kół Gospodyń Wiejskich czeki w ramach konkursu dotyczącego „Kultywowania Tradycji Lokalnych”.

W sumie pieniądze otrzymały 63 Koła Gospodyń Wiejskie. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego, do konkursu mogły zgłosić się koła bez "osobowości prawnej", np. za pośrednictwem lokalnych OSP lub innych stowarzyszeń. Województwo przekazało w sumie 500 tysięcy złotych z własnego budżetu. 

- To są dobrze wydane publiczne pieniądze. To jest ileś tysięcy powodów do radości. Dziękuję za kultywowanie tradycji i za oddanie na rzecz małych ojczyzn - powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Pieniądze zostaną wydane na bieżące wydatki kół, organizację wydarzeń czy zakup potrzebnego sprzętu. - Przeznaczamy pieniądze na doposażenie naszego koła. Potrzebujemy lodówki, chłodni. Jest u nas dużo festynów i wszędzie bierzemy udział - mówiła Alina Turlej z Koła Gospodyń Wiejskich Kroczyce. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3