Województwo przekaże milion złotych dla Wisły na naprawę szkód po nawałnicy

370829541 761394492663140 386474840190581988 n

Redakcja

25 września, 2023

Wisła dostanie milion złotych z budżetu województwa śląskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty dróg uszkodzonych podczas sierpniowej nawałnicy. 

25 sierpnia przez Wisłę przeszła olbrzymia nawałnica. Wylały m.in. lokalne potoki, woda schodziła też z gór razem z błotem. Zalało wiele dróg, w tym drogę wojewódzką w centrum miasta. Szkody dotknęły wielu mieszkańców. Na tory w Wiśle osunęła się skarpa. Wiele ulic było nieprzejezdnych. 

Kilka milionów strat

Kilkadziesiąt zalanych obiektów, budynków i domów. Co najmniej jeden zniszczony samochód. Kilkanaście zalanych dróg. Oszacowano straty, które poniósł sam samorząd. Nawet 6 milionów złotych może kosztować naprawa na basenie miejskim. Woda zniszczyła maszynownię, a w szczególności  elektroniczny system sterujący. Ponadto zalane zostały pomieszczenia oraz infrastruktura basenu. 

Zniszczone zostały drogi. Z tym problemem pomoże województwo. 25 września radni przegłosowali uchwałę, dzięki której Wisła otrzyma z budżetu województwa milion złotych na naprawę dróg zniszczonych po sierpniowej nawałnicy. 

- Radni jednogłośnie poparli uchwałę z mojej inicjatywy, w sprawie udzielenia pomocy finansowej Wiśle. 1 mln zł z budżetu regionu trafi na naprawę uszkodzonych nawierzchni dróg gminnych. To potwierdzenie dobrej współpracy z burmistrzem Tomaszem Bujokiem - skomentował marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

- Z całego serca dziękuję, w imieniu wszystkich mieszkańców Wisły, za jednogłośnie przyjętą uchwałę o wsparciu naszego miasta kwotą 1 mln zł - napisał burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. 

fot. Tomasz Bujok FB

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3