Wojciech Król - Poseł na Sejm RP

Wojciech krol posel

Redakcja

11 września, 2023

Sylwetka posła Wojciecha Króla. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Wojciech Król, kandydat na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu katowickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Wojciech Król urodził się w 1985 roku w Jaworznie. Posiada wykształcenie wyższe. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ukończył także studia podyplomowe z dziennikarstwa i zarządzania w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Pracował m.in w Mysłowickim Ośrodku Kultury i Sztuki, w Miejskim Centrum Kultury, w spółce mediowej, w Telewizji Polskiej (m.in. jako redaktor serwisu internetowego oraz w magazynie Pytanie na śniadanie). W 2010 roku został dyrektorem kancelarii prezydenta miasta w Mysłowicach. W 2014 rozpoczął pracę urzędzie marszałkowskim jako dyrektor gabinetu marszałka.

Działalność polityczna

Poseł na Sejm VIII i IX kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku kandydował z ramienia Koalicji Obywatelskiej, otrzymał wówczas 7604 głosy W IX kadencji Sejmu został członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, a także Parlamentarnego Zespołu ds. Języka Śląskiego i Kultury Śląskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 3 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 31 obejmującym powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Wojciech Król kontakt:

tel. 534 111 377

e-mail: biuro@wojciech-krol.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3