Wodzisławskie łabędzie Romeo i Julia powróciły do Parku Zamkowego

Wodzislawskie łabedzie

Redakcja

2 kwietnia 2024

Romeo i Julia, symbol miasta i ulubieńcy mieszkańców, powróciły do Parku Zamkowego. Zimę łabędzie spędziły w gospodarstwie przy parafii św. Wawrzyńca w wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy.

Opiekę nad nimi sprawował proboszcz Stanisław Czempka, który prowadzi przy kościele mały zwierzyniec. Teraz gdy nadeszła wiosna i cieplejsze dni, wodzisławianie znów mogą cieszyć się ich obecnością w parkowym stawie.

Czym dokarmiać ptactwo wodne?

Łabędzie, kaczki i gęsi to ptaki roślinożerne i należy umożliwić im samodzielne zdobywanie pokarmu. Można dokarmiać je drobno pokrojonymi, surowymi lub gotowanymi (bez soli) warzywami, otrębami, ziarnami kukurydzy.

Wybierając miejsca dokarmiania, należy pamiętać, aby były one położone poza terenami narażonymi na niebezpieczeństwo spotkania z psami albo kotami oraz z dala od dróg i chodników. Pokarm należy ptakom podawać w taki sposób, aby nie miał on kontaktu z wodą. Mokry pokarm może ulec zamarznięciu, spleśnieniu i zakwaszeniu. Należy wrzucać małe ilości pokarmu, które zostaną na bieżąco zjedzone przez ptaki.

powiązane artykuły:

35 779024
Lokalne 2 października 2023

Po autostradzie nie można poruszać się na piechotę. Niestety nie wiedział o tym łabędź, który zde

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3