Woda w Lublińcu nie nadaje się do spożycia przez ludzi!

Tap g6dfc68e37 1920

Redakcja

25 października, 2022

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu wydał komunikat dotyczący jakości wody z wodociągu sieciowego. Wykryto groźną bakterie z grupy coli.

21 października na terenie miasta Lubliniec zostały pobrane próbki wody do badań laboratoryjnych, z wodociągu sieciowego Lubliniec. Przeprowadzone badania wody wykazały przekroczenie parametru mikrobiologicznego (bakterie z grupy coli). Odpowiedzialnym za jakość dostarczanej wody jest przedsiębiorstwo: Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa w Lublińcu

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu sieciowego zaopatrującego miejscowość Lubliniec, stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia - informuje sanepid. Jak dodaje. woda z sieci wodociągowej Lubliniec nie nadaje się do spożycia przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych, mycia zębów.

- Do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań wody wodociągowej, należy używać do spożycia wyłącznie wodę z bezpiecznego alternatywnego źródła, które zobowiązane zapewnić jest przedsiębiorstwo: Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa w Lublińcu, ul. Spokojna 2 - czytamy w komunikacie.

Woda może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 9.0µg/m3