"Wysokie ceny energii to też jego broń". Ogromny billboard w Katowicach

IMG 20221022 180627
Kastelik

Szymon Kastelik

25 października, 2022

Z początkiem października Polski Komitet Energii Elektrycznej ruszył z kampania informacyjną naprzeciw fali rosyjskiej dezinformacji. To ogólnopolska akcja edukacyjno-informacyjna Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej „Walczymy o Polską Niezależność”.

Kampania składa się z dwóch najważniejszych elementów: strony internetowej, która informuje o rosyjskim wpływie na energetykę i dezinformacji oraz blilboardów. Pojawiły się trzy tygodnie temu, również w województwie śląskim. Ale dwa z nich w olbrzymim formacie zawisnęły na budynku Zenitu w samym centrum Katowic.

- Naszą odpowiedzią na propagandę Kremla jest merytoryczna wiedza o energii, o przyczynach wzrostu cen oraz o tym co robi nie tylko polski rząd, ale również sektor energetyczny by chronić Polaków przed wysokimi cenami energii elektrycznej – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Rady Zarządzającej PKEE.

Grafika ukazuje słup energetyczny, który rzuca cień karabinu maszynowego. Obok widoczna jest twarz Putina wraz ze sloganem “Wysokie ceny energii to też jego broń.

- Chyba każdy wie, że Putin jest zły. Po co wydawać na to pieniądze - mówi nam jeden z przechodniów na rynku w Katowicach.

- Kampania przypomina Polakom, że to Władimir Putin jest odpowiedzialny za obecny kryzys energetyczny. Tłumaczy również jak do niego doszło. Pokazuje także rolę nieodpowiedzialnej polityki niektórych krajów europejskich, które uzależniły się od rosyjskiego gazu, wbrew ostrzeżeniom Polski i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej (...) Powodem drastycznych wzrostów kosztów energii jest nie tylko rosyjska inwazja na Ukrainę, ale również celowa agresywna polityka Putina w zakresie surowców energetycznych - informuje PKEE, które chwali polski rząd za podjęcie działań, które mają na celu zmniejszyć koszty za energię elektryczną u zwykłych mieszkańców Polski.

Kampania ta została sfinansowana przez PKEE

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.8µg/m3