IMG 1741

Redakcja

6 kwietnia, 2022

We wtorek 5 kwietnia Wisła oficjalnie stała się właścicielem domu rodzinnego Jerzego Pilcha. Umowę w obecności notariusza podpisali córka pisarza - Magdalena Bielska oraz burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Następnie burmistrz wraz z Magdaleną Bielską oraz jej mężem pojechali do domu na Parteczniku, gdzie miastu oficjalnie przekazane zostały klucze.

Magdalena Bielska pokazała wnętrza domu i pomieszczenia związane z pisarzem, w tym jego gabinet, w którym pisał, będąc w Wiśle, ale też mnóstwo zdjęć, pamiątek, nagród czy po prostu rzeczy osobistych.

Miasto planuje w tym miejscu utworzyć dom pracy twórczej poświęcony wybitnemu pisarzowi i przedstawiający jego postać, ale też miejsce spotkań, a w ogrodzie m.in. miejsce na kameralne koncerty.

Wszystkie szczegóły dotyczące nowego miejsca kulturalnego na mapie Wisły zostaną przedstawione w przyszłości. Córka wybitnego pisarza z wielkim sentymentem opowiadała o tym miejscu burmistrzowi, który jednocześnie zapewniał, że miasto postara się zrobić z tej przestrzeni perełkę, godnie upamiętniającą Jerzego Pilcha.

Mam nadzieję, że będzie to miejsce, które będzie tętniło życiem i będzie kolejnym punktem na kulturalnej mapie naszej miejscowości”

cieszy się burmistrz Tomasz Bujok.

Już w dniach 3-5 czerwca w Wiśle odbędzie się druga edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha „Granatowe Góry”

Wartość transakcji to 700 000,00 zł

IMG 1726

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.0µg/m3 PM2.5: 10.1µg/m3