Wisła chce wprowadzić kartę mieszkańca

Csm IMG 0920 69b2f7a945

Redakcja

19 lutego 2020

Co raz więcej miast wprowadza tzw. "Kartę Mieszkańca". Jest to rozwiązanie stosowane przez miejscowości turystyczne, a także takie, w których pracuje sporo osób spoza miasta. Ma ono gwarantować dodatkowe benefity za mieszkanie w danej miejscowości i odprowadzanie w niej podatków. Karta mieszkańca ma pojawić się również w Wiśle.

Coraz częściej słyszymy głosy, że skupiamy się tylko na turystach, a mieszkańcy mają uciążliwości. Przykładem są ciągłe korki, które dla nich są nie do zniesienia”

mówi tomasz bujok, burmistrz wisły

Burmistrz chce zrekompensować mieszkańcom te uciążliwości. Stąd pomysł karty mieszkańca. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli korzystać z rabatów u partnerów akcji oraz uzyskają zniżki na korzystanie z miejskich obiektów. Korzyściami miałyby być m.in. zniżki na basen i bezpłatny parking.

[CZYTAJ TAKŻE: Przebudowa DW941 w Wiśle. Burmistrz: Przed nami kolejny sezon utrudnień!]

Chcielibyśmy ją wprowadzić od stycznia 2021 roku”

dodaje burmistrz

Jednak jak sam przyznaje nie jest to oficjalna data. Burmistrz chce dopracować projekt, aby był spójny i skoordynowany ze wszystkimi systemami informatycznymi w mieście. Kto będzie mógł uzyskać taką kartę? Jest kilka możliwości biorąc od uwagę przykłady innych miast. Burmistrz jednak uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przyznanie karty osobom, których podatki trafiają do wiślańskiego urzędu miasta.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3