Wiemy kto zastąpi zmarłego radnego w Knurowie

Sesjaknurow

Redakcja

14 września, 2022

30 sierpnia zmarł nagle Wojciech Kempa. Znany w lokalnej społeczności piłkarz, nauczyciel i trener. Był również radnym trwającej kadencji. Komisarz wyborczy z Katowic opublikował postanowienie ws. obsadzenia mandatu radnego Rady Miasta Knurów.

30 sierpnia informowaliśmy o śmierci radnego Knurowa, Wojciecha Kempy - Dzisiejszego poranka dotarła do Urzędu Miasta Knurów informacja o śmierci radnego Wojciecha Kempy. W wyborach samorządowych dwukrotnie zdobył uznanie mieszkańców otrzymując mandat radnego - tragiczną informację przekazało miasto.

Wojciech Kempa był radnym Knurowa oraz trenerem w Concordii Knurów i Jedności 32 Przyszowice. Był również zaangażowany w działalność sportową jako wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w MSP-6 i Miejskim Gimnazjum nr 2. Szkolił wychowanków Akademii Górnika Zabrze. Miał 41 lat.

8 września komisarz wyborczy w Katowicach wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu zmarłego radnego. - Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 30 sierpnia 2022 r. mandatu radnego wybranego do Rady Miasta Knurów w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 24 - KWW WSPÓLNIE DLA KNUROWA, z powodu śmierci. Radnym, którego mandat wygasł jest Wojciech KEMPA - czytamy w dokumencie.

Wiemy już kto zastąpi w Radzie Miasta Wojciecha Kempę. Nową radną zostanie Barbara Karpińska, o czym poinformował komisarz w postanowieniu z dnia 13 września 2022 roku. Karpińska również startowała z KWW Wspólnie dla Knurowa w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 24. Zgodnie z prawem uzyskała kolejno największą liczbę głosów, a nie utraciła prawa wybieralności oraz nie zrzekła się pierwszeństwa do objęcia mandatu.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3